Informace pro rodiče školní rok 2018 - 2019

Seznam přijatých žáků do ŠD ve škol. roce 2019/2020 - červená čísla!!!

28. 6. 2019 ŠD pouze ranní 6:45 - 7:45

Akce ŠD:

Příměstské tábory 2019 nabídka zde

I. turnus 8. - 12. 7. - přihláška zde

II. turnus 15. - 19. 7. - přihláška zde - obsazeno

III. turnus 22. - 26. 7. - přihláška zde - 1 volné místo

Sbíráme víčka pro Milánka - Děkujeme všem, kteří se zapojili do sběru PET víček.
Tato víčka jsou po nasbírání většího množství zaslána rodině dítěte s postižením. Ta je odprodá firmě, která víčka dále zpracovává (po rozdrcení víček na granule se z nich vyrábí například kompostéry či lavičky). Za vykoupené vršky rodina pro dítě nakoupí speciální zdravotní pomůcky a potřeby nutné k životu, na něž nemají finanční prostředky.

Červen

od 3. 6. - 14. 6. přihlašování do ŠD 2019/20 - přihlášky a informace děti obdrží od vychovatelek 3. 6.

21.- 22. 6. Noc v ŠD info pro přihlášené děti v deníčku

Sbíráme víčka pro Milánka

Otevřena jsou tři oddělení o počtu 80 dětí.

Začátek pravidelného provozu ŠD od 4. 9. 2018

Provozní doba ŠD:

6.45 – 7.45 hod. před vyučováním

11.30 – 17.00 hod. po vyučování, pátek pouze do 16.00 hod.

Vychovatelé:

Vedoucí vychovatelka, I. oddělení :

Marie Baláčová

E-mail: balacovamarie@seznam.cz

Vychovatelka II. oddělení:

Lucie Kašparcová, DiS.

E-mail: luciekasparcova@seznam.cz

Vychovatelka III. oddělení:

Homolková Iva

Dokumenty ke stažení:

ŠVP ŠD ZŠ Lipůvka

Omluvenka vzorový lístek

Školní družina ZŠ Lipůvka školní rok 2018/2019 informace + školní řád

Rozpis provozu jednotlivých oddělení

Roční plán + mimořádné akce

Odhlašování ze ŠD

Poplatek za ŠD:

100 Kč/měsíc

Poplatek se platí ve dvou splátkách (dle kalendářního roku)

I. platba září - prosinec 400,- (uhraďte do 15. 9. 2018)
     II. platba leden – červen 600,- (hraďte do 15.1. 2019 )

(pokud dítě nebude do ŠD docházet II. pololetí, platí při druhé platbě 100,-)

Platbu lze provést bankovním převodem na účet školy :

Č. ú. 1361458329/0800 , variabilní symbol: 9999, poznámka: ŠD + jméno žáka

Režim :

Na začátku šk. roku rodiče sdělí vychovatelce rozsah docházky do ŠD, způsoby odchodů (sám nebo v doprovodu, jméno doprovodu) a případné zdravotní problémy.

Program probíhá ve třídě školní družiny. Podle povětrnostních podmínek může probíhat na školním pozemku, školním hřišti, v okolí školy… Pokud nás nenajdete ve třídě, vždy bude u vstupu cedulka s informací o místě výskytu. Každý pátek v čase 13:30 – 14:30 ŠD chodí na delší vycházky do přírody, v tomto čase nás nebudete moci zastihnout, děti vyzvedávejte před nebo po vycházce!

Omluvy a změny v odchodu žáka:
 Změnu v odchodech vždy zapisujte na vzorový lístek . Nutné uvést změnu (zda dítě odchází samo), datum, hodinu odchodu a podpis zákonného zástupce.

Po telefonu děti nepouštíme!

Co si vzít s sebou:

-družinový deníček (každý den)
-dostatek tekutin
-svačinu
-sportovní převlečení a obuv na ven dle počasí, vhodné je i převlečení do herny nebo tělocvičny

Nedoporučuje se, aby žáci nosili do družiny cenné předměty (mobilní telefony, drahé hračky a velkou finanční hotovost), ŠD za ně nezodpovídá.

Režim ŠD

• 11.30–13.30 hod. - oběd, klidová odpočinková činnost dle konce vyučování jednotlivých tříd, pravidelná činnost zájmového charakteru
  • 13.30 – 15.00 hod. - aktivní odpočinková činnost, pobyt venku, v tělocvičně
  • 15.00 – 16.55 hod. - spontánní aktivity dětí

Vedoucí vychovatelka bude pravidelně kontrolovat placení úhrady v součinnosti s ekonomkou školy – pokud budou zákonní zástupci v prodlení s placením, jedná s nimi; když nebudou nereagovat na ústní výzvy, upozorní je písemnou formou.

Pokud za žáka nebude zaplacen poplatek, vedoucí vychovatelka ŠD o tom uvědomí ředitelku školy nejpozději do jednoho měsíce – ředitelka školy může rozhodnout o případném vyloučení žáka ze školní družiny.

Zákonní zástupci žáka přihlášeného k pravidelné docházce do ŠD sdělí družině rozsah docházky žáka a způsob odchodu žáka z družiny; tyto údaje budou zaznamenány na zápisním lístku; omluvu nepřítomnosti žáka v družině, odchylky od docházky žáka nebo pokud má žák odejít ze ŠD jinak či s jinou osobou, než je obvyklé a je uvedeno na zápisním lístku, sdělí zákonní zástupci ŠD pouze písemně.

Ukončení provozu ŠD je v 17:00 hod, pá 16:00; jestliže nestihne rodič mimořádně vyzvednout žáka do 17:00 hod ze školní družiny, včas telefonicky upozorní vychovatele a domluví případný termín vyzvednutí dítěte ve ŠD; při nenahlášení, opoždění a nevyzvednutí žáka do stanovené doby určenou osobou vychovatelka nejdříve podle možností informuje telefonicky zákonné zástupce žáka a osoby uvedené na přihlášce dítěte do ŠD; pokud je tento postup bezvýsledný, na základě předchozí dohody požádá o pomoc Policii ČR a OSPOD.

Při opakovaném nevyzvednutí je možné vyloučení dítěte z docházky do ŠD.

V době ředitelského volna a v době vedlejších prázdnin v průběhu školního roku se provoz ŠD po dohodě se zřizovatelem přerušuje, pokud zákonní zástupci 14 dní předem nepodají požadavek docházky jejich dítěte do ŠD; tzn., že zákonní zástupci své dítě přihlašují písemně a pokud je počet přihlášených žáků nižší než 15, provoz ŠD není zajištěn.

Dny ředitelského volna budou zveřejněny předem na stránkách školy.

Děti a vychovatelky školní družiny se rozhodly uspořádat sběr víček z PET lahví pro Vojtíška Cimbálníka z Olší. Čtyřletý Vojtíšek se narodil s cytomegalovirovou infekcí, nechodí, nemluví.

Uvítáme všechny, kteří by chtěli také pomoci. Nasbíraná víčka můžete průběžně nosit do ŠD nebo vysypat do připravené nádoby v 1. patře budovy školy. Peníze budou použity na léčebný pobyt v lázních Klimkovice.

Děkujeme!!